LÉČBA RAKOVINY


Rakovina je nádorové ochorenie, počas ktorého dochádza k nekontrolovanému rastu určitej populácie buniek v ľudskom tele. V prípade, že sú tieto bunky nebezpečné, môžu zahltiť a oslabiť organizmus spôsobom, ktorý vedie až k smrti. Rakovina si nevyberá, postihuje mužov aj ženy, napáda rôzne časti ľudského tela. Liečba rakoviny je zložitá aj preto, že sa o nej pacient často dozvie až vo chvíli, kedy na svojom tele pociťuje príznaky označujúce už pokročilú fázu ochorenia.

Príznaky tohto nádorového ochorenia môžu byť bolesť alebo krvácanie v postihnutých oblastiach, celkové oslabenie organizmu v podobe únavy, nespavosti, nechutenstva a pod. Je viac ako žiadúce, aby pacienti pri pretrvávajúcich problémoch, ktorých pôvod nie je schopný sám presvedčivo vysvetliť, navštívili svojho lekára. Liečba rakoviny je oveľa úspešnejšia, ak je choroba odhalená včas.

Diagnostika rakoviny je v každom prípade veľmi zložitá. K odhaleniu choroby sa v medicíne používa celá rada rôznych metód, ako napríklad vyšetrenie krvi,  stolice, röntgeny, magnetická rezonancia, zavádzanie sond do tela pacienta či používanie ihiel pri odbere tkaniva. Väčšina z týchto vyšetrení sa robí však až pri podozrení na rakovinu a  preto je nevyhnutné, aby pacient informoval svojho lekára o akýchkoľvek príznakoch, ktoré by mohli rakovinu v tele indikovať.

Samotná liečba rakoviny potom veľmi často prebieha pomocou chirurgického vybratia (resekcie) nádoru. Táto najstaršia metóda liečby rakoviny je síce riskantným, ale veľa krát jediným možným riešením. Pri chirurgickom zákroku dôjde k úplnému alebo čiastočnému vybratiu nádoru z tela pacienta. K chirurgickému zákroku sa v niektorých prípadoch pristupuje aj v prípadoch, kedy je nádor nezhubný (tz. nerozširuje sa ďalej po tele),ale existuje podozrenie, že sa časom zhubným stane.

Alternatívne  veľmi účinnú metódu liečby rakoviny predstavuje nový prístroj nazývaný NanoKnife (Nanonož). Tento dokáže v cieľovej oblasti vďaka elektrickým impulzom zabiť nebezpečné bunky bez poškodenia okolitého tkaniva. Liečba navyše prebieha veľmi rýchlo a už po niekoľkých týždňoch sú následky operácie úplne zahojené. NanoKnife predstavuje veľkú nádej pre pacientov, ktorí trpia rakovinou.

Ani po vyliečení rakoviny nemá pacient úplne vyhraté. Musí naďalej pravidelne navštevovať svojho lekára, spoločne s ním zabezpečiť, aby sa nádor nevrátil znova. Opäť platí, že jedine včas odhalený nádor je možné takmer bezpečne zlikvidovať.

Viac informácií o liečbe rakoviny sa môžete dozvedieť aj na ďalšom našom webe:

Více informací o léčbě rakoviny se můžete dozvědět také na dalším našem webu: www.lecba-rakoviny.com


Informace
pro lékaře a zdravotnické pracovníky - OnkoFlash

KONTAKTNÍ INFORMACE

BRNO CENTRÁLA
kancelář a sklad
Firemní 2
619 00 Brno
IČO: 64511588
DIČ: CZ64511588

GOOGLE MAPA


KANCELÁŘ PRAHA
Cukrovarnická 833
162 00  Praha – Střešovice


Tel: +420 515 917 511

KANCELÁŘ BRATISLAVA
S.A.B. Slovakia s.r.o.
Betliarska 3809/22
851 01 Bratislava
Tel: +421 948 111 411