LÉČBA RAKOVINY

Rakovina je nádorové onemocnění, během něhož dochází k nekontrolovanému růstu určité populace buněk v lidském těle. V případě, že jsou tyto buňky nebezpečné, mohou zahltit a oslabit organismus způsobem, který vede až ke smrti. Rakovina si nevybírá, postihuje muže i ženy a napadá různé části lidského těla. Léčba rakoviny je složitá i proto, že se o ní pacient často dozvídá teprve ve chvíli, kdy na svém těle pociťuje příznaky značící již pokročilou fázi onemocnění.

 

Příznaky tohoto nádorového onemocnění mohou být bolest nebo krvácení v postižených oblastech, celkové oslabení organismu v podobě únavy, nespavosti, nechutenství apod. Je více než žádoucí, aby pacient při přetrvávajících potížích, jejichž původ není schopen sám přesvědčivě vysvětlit, navštívil svého lékaře. Léčba rakoviny je mnohem úspěšnější, pokud je nemoc odhalena zavčasu.

 

Diagnostika rakoviny je v každém případě velmi složitá. K odhalení nemoci se v medicíně užívá celé řady různých metod, jako jsou například vyšetření krve a stolice, rentgeny, magnetické rezonance, zavádění sond do těla pacienta či používání jehel při odběru tkáně. Většina z těchto vyšetření se však provádí až při podezření na rakovinu a proto je nezbytné, aby pacient informoval svého lékaře o jakýchkoliv příznacích, jež by mohly rakovinu v těle indikovat.

 

Samotná léčba rakoviny pak velmi často probíhá pomocí chirurgického vyjmutí nádoru. Tato nejstarší metoda léčby rakoviny je sice riskantním, ale mnohdy jediným možným řešením. Při chirurgickém zákroku dojde k úplnému nebo částečnému vyjmutí nádoru z těla pacienta. K chirurgickému zákroku se v některých případech přistupuje i v případech, kdy je nádor nezhoubný (tj. nerozšiřuje se dále po těle), ale existuje podezření, že se časem zhoubným stane.

 

Ani po vyléčení rakoviny nemá pacient zcela vyhráno. Musí i nadále pravidelně navštěvovat svého lékaře a společně s ním zajistit, aby se nádor nevrátil znovu. Opět platí, že jedině zavčasu odhalený nádor je možné takřka bezpečně zlikvidovat.

Více informací o léčbě rakoviny se můžete dozvědět také na dalším našem webu: www.lecba-rakoviny.com


Informace
pro lékaře a zdravotnické pracovníky - OnkoFlash

KONTAKTNÍ INFORMACE

BRNO CENTRÁLA
kancelář a sklad
Firemní 2
619 00 Brno
IČO: 64511588
DIČ: CZ64511588

Tel.: +420 515 917 511
sab-medical@sab-medical.com

GOOGLE MAPA


KANCELÁŘ PRAHA
Cukrovarnická 833
162 00  Praha – Střešovice


Tel: +420 515 917 511

KANCELÁŘ BRATISLAVA
S.A.B. Slovakia s.r.o.
Betliarska 3809/22
851 01 Bratislava
Tel: +421 948 111 411