Katetry

Hrudní drenážní katetr

Používá se při plynné nebo tekuté aspiraci z dutiny hrudní. Díky podélné lince viditelné pod rentgenem je možné kontrolovat polohu katetru. Postranní otvory zajišťují efektivní drenáž. Hrudní drenážní katetr je vyroben z vysoce kvalitního PVC určeného pro zdravotnické účely s požadovanou měkkostí a elasticitou.

Zobrazit detail

Hrudní drenážní katetr s trokarem

Používá se při plynné nebo tekuté aspiraci z dutiny hrudní. Díky podélné lince viditelné pod rentgenem je možné kontrolovat polohu katetru. Postranní otvory zajišťují efektivní drenáž. Mandrén má velmi ostrou trokarovou špičku. Hrudní drenážní katetr je vyroben z vysoce kvalitního PVC určeného pro zdravotnické účely s požadovanou měkkostí a elasticitou.

Zobrazit detail

Embolektomický jednokanálový katetr

Je používán k bezpečnému a vhodnému odstranění tromboembolického materiálu z artérie a vény. Katetry k embolektomii jsou vyrobeny z biologicky neutrálního materiálu. Elasticita je přizpůsobena velikosti každého katetru. Balónek je vyroben z latexu, odolného vůči tlaku nezbytného pro dosažení uspokojivého efektu. Hedvábné vlákno funguje jako doplňující uzávěr balónku. Velikosti jsou barevně rozlišeny dle mezinárodního kódování. Značky jsou v intervalech po 10 cm. Zavedení katetru do cévy ulehčuje mandrén z nerezové oceli. Měkká zaoblená špička snižuje pravděpodobnost perforace cévní stěny. Druhý konec katetru má Luer Lock ukončení. Sterilizace gamma zářením. Jednokanálové katetry mohou být použity k odstranění konkrementů ze žlučových cest.

Zobrazit detail

Embolektomický dvoukanálový katetr

Je používán k bezpečnému a vhodnému odstranění tromboembolického materiálu z artérie a vény.

Zobrazit detail

Aortální katetr

Používá se k vyplachování v průběhu transplantace. Trojkanálový aortický katetr má dva balónky, každý s objemem 20 ml. Katetr je mezi balónky perforovaný. Proximální a distální ukončení je označeno. Délka katetru je 90 cm, průměr je 16 a 22F.

Zobrazit detail

Cévní zavodňovací katetr

Katetr je vyroben z termoplastického PVC. Každá velikost je barevně odlišena dle mezinárodního barevného kódování. Používá se k proplachu cévy po embolektomii.

Zobrazit detail

Katetr pro extraxi a okluzi

Dvoulumenový katetr s balónkem je používán k odstranění konkrementů po provedení endoskopické papilotomie a ke kontrole žlučových kanálků. Centrální otvor katetru umožňuje proplachování nebo vstřikování kontrastní látky. Katetr je vyroben z polyamidu, viditelný pod RTG.

Zobrazit detail

Dilatační katetr, typ Soehender

Dilatační katetr je vyroben z vysoce kvalitního materiálu, viditelného pod rentgenem, se zaoblenou špičkou (3 cm). Druhý konec je opatřen Luer-Lockem. Je určen pro dilataci žlučových kanálků.

Zobrazit detail

Intestinální katetrZobrazit detail